Gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka

Dnia 3.05.2014 roku w naszej miejscowości odbyły się gminne obchody rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja połączone z Gminnym Dniem Strażaka. W czasie tych uroczystości dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czarnej został przekazany samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 3/28 na podwoziu Volvo FL10.

03.05.2014-006

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem pododdziału, pocztów sztandarowych i pocztu flagowego z pod strażnicy OSP Czarna do kościoła parafialnego w Czarnej gdzie została odprawiona Msza Św. w intencji strażaków.

03.05.2014-003

Po zakończonej liturgii pododdział wraz z zaproszonymi gośćmi i Gminną Orkiestrą Dętą przemaszerował pod pomnik milenijny gdzie odbyła się druga część uroczystości. Najpierw nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt i złożenie kwiatów pod pomnikiem.

flaga-na-maszt

 

03.05.2014-034

Następnie ochotnicy z terenu gminy otrzymali odznaczenia: „Za zasługi dla pożarnictwa”, „Strażak Wzorowy”, „Za wysługę lat”, „Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych” .

03.05.2014-048
Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie i przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA 3/28 na podwoziu Volvo FL10. Z rąk wójta i Przewodniczącego Rady Gminy samochód odebrali Naczelnik OSP Czarna dh. Stanisław Michno i Kierowca OSP Czarna dh. Krzysztof Świder.

03.05.2014-086

Po Akcie Przekazania kierowca dokonał próby technicznej samochodu poprzez odpalenie pojazdu i włączenie świateł drogowych i sygnałów alarmowych.

Na zakończenie odbył się koncert w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej.

03.05.2014-088

Swoją obecnością nasze święto uświetnili Poseł na Sejm RP pan Kazimierz Gołojuch, Wójt Gminy Czarna dh Edward Dobrzański, Przewodniczący Rady Gminy pan Zdzisław Jaromi, Komendant PSP w Łańcucie bryg. Roman Poterek, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh  Mieczysław Kot , Członek Głównego Sądu Honorowego ZOSP RP dh Tadeusz Świątoniowski, Komendant Gminny ZOSP RP dh Marek Kępa, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP dh Zbigniew Jurek, proboszcz parafii w Medyni Głogowskiej  ks. Jan Krzywiński, proboszcz parafii w Czarnej ks Zbigniew Góra oraz dyrektorzy szkół.

 

[Not a valid template]