Sukces żeńskiej drużyny OSP Czarna


W niedzielę 24 sierpnia na Stadionie Miejskim w Lubaczowie odbyły się V Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP (grupa A i C). Ze względu na deszczową pogodę oraz błotnych warunkówpanujących na stadionie, organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia sztafety. Uczestnicy musieli się wykazać w ćwiczeniu bojowym oraz poprzez prawidłowe wykonanie musztry. 


W zawodach wzięły udział 22 żeńskie i 24 męskie drużyny z całego województwa podkarpackiego. Nasz powiat, a tym samym Gminę Czarna reprezentowały dwie drużyny – kobieca z Czarnej oraz męska z Medyni Łańcuckiej.

 

Mimo niesprzyjającej aury dziewczynom od samego początku dopisywał świetny humor, ale tuż przed wyjściem na stadion nie zabrakło mobilizującej adrenaliny. Konkurencja była ogromna, a jednym z rywali – aktualna drużyna Mistrzyń Polski!!!Kobieca drużyna OSP w Czarnej wywalczyła V miejsce z czasem 55:04 sekundy w ćwiczeniu bojowym. Dziewczyny w pięknym stylu pokonały 17 innych drużyn i nie dostały ani jednego punktu karnego.Dla dziewczyn jest to ogromny sukces. Dla przypomnienia, w poprzednich zawodach (2010 r.) zajęły 14 miejsce.

Można jeszcze dodać, że drużyna OSP Czarna niekwestionowanie zwyciężyła w rankingu na najlepsze i najgłośniejszekibicowanie (niestety organizatorzy nie przewidzieli nagród w tej konkurencji ;) ). Ale dzięki temu, męska drużyna OSP Medynia Łańcucka zdobyła III miejsce w swojej grupie z czasem 37:57 sekundy. Gratulujemy.

Podsumowując drużyny reprezentujące powiat łańcucki i Gminę Czarna spisały się na medal !!!

Skład drużyny OSP Czarna:

 •  Agnieszka Śliwa – dowódca
 •  Joanna Siwy – przodownik roty I
 •  Monika Kępa – pomocnik roty I
 •  Anna Golenia – przodownik roty II
 •  Marta Kluz – pomocnik roty II
 •  Irena Gargała – mechanik
 •  Katarzyna Lęcznar – rozdzielaczowy
 •  Klaudia Król – łącznik
 •  Magdalena Wrona – rezerwowa
 •  Stanisław Michno – obsługujący motopompę
 •  Marcin Tabaka – opiekun drużyny

 

Należy dodać, że jak zawsze niezawodni okazali się także inni druhowie z naszej jednostki, którzy pomagali dziewczynom m.in. w przeprowadzaniu treningów, przygotowaniu sprzętu, załatwianiu formalności oraz oczywiście wspierali duchowo.

 

Autorzy: Marta Kluz, Katarzyna Lęcznar
Fotorelacja: Michał Kępa