Pożar budynku mieszkalnego w Kraczkowej

O godzinie 20:08 SKKP w Łańcucie zadysponowało nas do pożaru poddasza w Kraczkowej. Po dojechaniu przez nas na miejsce, pożar został już zlokalizowany. Nasze działania polegały początkowo na dowozie wody na miejsce zdarzenia. Niestety z powodu braku na wyposażeniu naszej jednostki aparatów powietrznych nie mogliśmy brać udziału w działaniach we wnętrzu obiektu.  Po likwidacji pożaru, strażacy z naszej jednostki byli odpowiedzialni za usunięcie wody z piętra budynku, oraz za rozbiórkę spalonego stropu i zawalonego dachu oraz zabezpieczeniu uszkodzonych elementów stropu folią. Po zakończeniu prac i sprawdzeniu przez Oficera operacyjnego zostaliśmy odesłani do jednostki.
Początek : 20:08
Zakończenie: 01:38

 


Brak aparatów powietrznych to bardzo duży problem, ze względu na ich brak nie jesteśmy w stanie w sposób bezpieczny dla strażaków-ratowników podejmować tego typu interwencji, szczególnie wtedy gdy jesteśmy pierwsi na miejscu zdarzenia. Jako, że po raz kolejny brak aparatów powietrznych uniemożliwił nam podjęcie działań wewnątrz budynku, w roku 2017 nasza jednostka planuje zakup wyżej wymienionego sprzetu aby móc w pełni uczestniczyć w akcjach gaśniczych oraz poprawić bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Jednak środki własne, połączone z środkami z budżetu gminy uniemożliwiają nam taką inwestycję (koszt zakupu takich aparatów dla dwóch ratowników wynosi ponad 10 tys zł). Prosimy o wsparcie nas w zakupie ww sprzętu. Darowizny można przekazywać na nasz rachunek w banku BGŻ BNP PARIBAS : 

42 1600 1462 1837 0649 7000 0001

lub wpłacając darowiznę do naszego skarbnika, Krzysztofa Lęcznar